₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Part Type | Stiching Head |
| Material | Stainless Steel |
| Spare Grade | Imported |
| Part Position | Printing Unit |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Part Type | CABLE 4 PIN |
| Compatible Brand | Heidelberg |
| Compatible Model | CD 102 |
| Material | Plastic |
| Spare Grade | Aftermarket |
| Part Position | Printing Unit |
| Pack Type | Single Piece |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Part Type | REGULATOR |
| Compatible Brand | BUSCH-DRESZAHLST |
| Compatible Model | 2297 220V |
| Material | Plastic |
| Machine Type | RUGULATOR |
| Spare Grade | Imported |
| Part Position | Printing Unit |
| Pack Type | Single Piece |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Part Type | ROTARY + CLUTCH |
| Compatible Brand | STHAL FOLDING |
| Material | Steel |
| Machine Type | STHAL FOLDING |
| Spare Grade | Imported |
| Part Position | Printing Unit |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Part Type | FUJI MODULE |
| Compatible Brand | NJ-P1 |
| Compatible Model | FUJI MODULE |
| Material | Plastic |
| Input Voltage | 100 240 V AC |
| Spare Grade | Imported |
| Part Position | Printing Unit |
| Pack Type | Box Pack |
| Warranty | 1 Year |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 3000 / Piece Get Latest Price
| Part Type | Roller |
| Compatible Brand | Heidelberg |
| Compatible Model | CD 74 |
| Machine Type | OFFSET PRINTING MACHINE |
| Material | Stainless Steel |
| Spare Grade | Imported |
| Part Position | Printing Unit |
| Pack Type | Single Piece |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Part Type | SERVO DRIVE MOTOR |
| Compatible Brand | 91.105.1161 |
| Compatible Model | 91.105.1161 |
| Machine Type | OFFSET PRINTING MACHINE |
| Material | Steel |
| Spare Grade | Imported |
| Part Position | Printing Unit |
| Pack Type | Single Piece |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Part Type | SPEEDOMETER |
| Compatible Brand | Printing Machine |
| Material | Plastic |
| Machine Type | Offset Printing Machine |
| Spare Grade | Imported |
| Part Position | Printing Unit |
| Pack Type | Single Piece |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Part Type | RUBBER FUNNEL |
| Plastic Type | SPRAY PUMP FUNEL |
| Compatible Brand | POWDER SPRAY |
| Top Diameter | 100 mm |
| Compatible Model | FUNEL RUBBER |
| Capacity | 100 ml |
| Material | Rubber |
| Funnel Type | Wide Mouth |
| Usage | Industrial |
| Spare Grade | Imported |
| Autoclavable | No |
| Color | White |
| Part Position | Printing Unit |
| Pack Type | Single Piece |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Part Type | SMC cylinder |
| Compatible Brand | 32-D2314-25 |
| Compatible Model | SMC |
| Material | Steel |
| Spare Grade | Imported |
| Part Position | Printing Unit |
| Pack Type | Single Piece |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Screen Size | 75 inch |
| Resolution | cp.150.0438 |
| Operating System | Display Only |
| Touch Technology | touch screen |
Minimum order quantity: 1 Piece
For Offset Printing Machines Used.
|
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 500 ml |
| Form | E-Zone |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Anupama Sahoo (Proprietor)
E-Zone Trading
Plot No 80, Udyog Kendra
Greater Noida - 201308, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India