Our product range includes a wide range of e-zone avm5 00.785.1641 good quality, printing machine parts offset printing machine spare parts and printing machinery spares, printing machinery offset printing machine spare parts and printing machinery spares, e-zone he57/74 module, e- zone mot module 81.186.5315 offset printing machine spare parts and printing machinery spares and dnk2 display assembly.
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Service/Product Type | AVM5 |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Attachment Type | E-Zone |
| Automation Grade | Automatic |
| Size | AVM5 00.785.1641 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Part Type | OFFSET PARTS |
| Material | Mild Steel |
| Spare Grade | Imported |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Attachment Type | E-Zone |
| Automation Grade | Automatic |
| Part Position | Printing Unit |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Part Type | CURCUIT BOARD |
| Spare Grade | Imported |
| Attachment Type | E-Zone |
| Automation Grade | Automatic |
| Part Position | Printing Unit |
| Pack Type | Single Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS,MS,Plastic |
| Brand | E- Zone |
| Use | Printing Industries |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Part Type | HE57/74 MODULE |
| Compatible Brand | Heidelberg |
| Compatible Model | SM102/74 |
| Material | PCB |
| Spare Grade | Imported |
| Part Position | Printing Unit |
| Pack Type | Single Piece |
| Part No. | HE57/74 |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Attachment Type | E-Zone |
| Automation Grade | Automatic |
| Production Capacity | 6 Months Warranty |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 70000 / Piece Get Latest Price
| Material | PCV |
| Usage/Application | Industrial |
| Product Type | E- zone |
| Industry | Printing Industry |
| Warranty | 6 Months |
| I Deal In | New and Second Hand |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 30000 / Piece Get Latest Price
| Part Type | Fuji Ink Module |
| Compatible Brand | NJ-SLH |
| Material | Plastic |
| Spare Grade | Imported |
| Pack Type | Box Pack |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Printing Industry |
| Brand | Polar Card |
| Attachment Type | E-ZONE |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Board Type | Multilayer PCB |
| Layer Count | Multilayer |
| Brand | Circuit Board Or Electronic Cards, PCB Boards |
| Material | Metal Core PCB |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Material | PCB |
| Type | Double Side |
| Brand | E-ZONE |
| Usage/Application | Printing Industrial |
| Type Of Tension | AC |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Attachment Type | E-ZONE |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
For Offset Printing Machines Used.
For Offset Printing Machines Used.
For Offset Printing Machines Used.
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Service/Product Type | PCB Assembly (PCBA) |
| Number of Layers | 1 (Single-Sided) |
| Series Count (S) | 00.781.2107 |
| Board Type | Single Sided |
| Type | Double Side |
| Assembly Type | MWE CARD |
| Current Rating (A) | 00.781.2107 |
| Brand | E-ZONE |
| Material | PCB |
| Usage/Application | Printing Industrial |
| Type Of Tension | AC |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 93000 / Piece Get Latest Price
| Type of Spare Part | Spring |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Body Material | Metal complact |
| Material | Mild Steel |
| Attachment Type | E-ZONE |
| Automation Grade | Automatic |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Printing Industry |
| Material | Mild Steel |
| Attachment Type | Ezone |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Phase | Single Phase |
| Power Supply | 24 VDC |
| Brand | E-ZONE |
| Display Type | Digital |
| Model Name/Number | M2.144.3041 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Material | PCB |
| Usage | Electronics |
| Thickness | 1.2 mm |
| Brand | E-ZONE |
| Usage/Application | Industrial |
| Model Name/Number | 00.785.0117 |
| Type Of Tension | AC |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Attachment Type | E-ZONE |
| Automation Grade | Manual |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Attachment Type | E-Zone |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 30000 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Attachment Type | E-ZONE |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Attachment Type | E-ZONE |
| Automation Grade | Automatic |
| Production Capacity | 6 MONTHS WARRANTY |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Attachment Type | E-Zone |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Attachment Type | E- ZONE |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Attachment Type | E-ZONE |
| Automation Grade | Manual |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Material | PLASTICK |
| Number of Ports | 8 |
| Color | BLUE AND BLACK |
| Capacity | 6 MONTH WARRANTY |
| Brand | E-ZONE |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 80000 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Attachment Type | E-ZONE |
| Automation Grade | Automatic |
| Size | E-zone |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Attachment Type | E-Zone |
| Automation Grade | Automatic |
| Production Capacity | 6 Months Warranty |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 55000 / Piece Get Latest Price
| Board Type | Single Sided |
| Material | PCB |
| Power | 220V |
| Brand | E-Zone HDM 91.144.8062, 00.785.0392 |
| Thickness | 1.5 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Frequency | 50 Hz |
| Type Of Tension | AC |
| Part No. | 00.785.0392 |
Minimum order quantity: 1 Piece
Used in Offset Printing Machine Heidelberg SM102, CD102, XL105, SM74, CD74, XL75, PM74, SM52, PM52
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Attachment Type | E-zone |
| Automation Grade | Manual |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 40000 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Attachment Type | E-Zone |
| Automation Grade | Manual |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Attachment Type | E-Zone |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
For Offset Printing Machine Used.
For Offset Printing Machine Used.
For Offset Printing Machine Used.
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Attachment Type | E-ZONE |
| Automation Grade | Manual |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Office Use |
| Attachment Type | E-Zone |
| Automation Grade | Automatic |
| Production Capacity | 6 Months Warranty |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 30000 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Attachment Type | E-ZONE |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Printing Industry |
| Attachment Type | E-Zone |
| Automation Grade | Automatic |
| Production Capacity | 6 Months Warranty |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 70000 / Piece Get Latest Price
| Service/Product Type | SRK HDM 91.101.1011 |
| Number of Layers | 1 (Single-Sided) |
| Series Count (S) | SRK HDM |
| Assembly Type | SRK HDM 91.101.1011 |
| Current Rating (A) | 91.101.1011/07 |
| Base Material | Metal Core (MCPCB) |
| Board Thickness (mm) | 2.0 mm |
| Service Scope | Board Fabrication |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Service/Product Type | RGP2 |
| Number of Layers | 1 (Single-Sided) |
| Assembly Type | CURCUIT BOARD |
| Base Material | Metal Core (MCPCB) |
| Brand | E-ZONE |
| Attachment Type | E-ZONE |
| Automation Grade | Automatic |
| Production Capacity | 6 Months Warranty |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 30000 / Piece Get Latest Price
| Material | PCB |
| Brand | E-ZONE |
| Usage/Application | Printing Industrial |
| Type Of Tension | AC |
| Board Type | Single Sided |
| Type | Double Side |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Printing Industry |
| Brand | E-ZONE |
| Attachment Type | E-Zone |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
For Offset Printing Machine Used.
For Offset Printing Machine Used.
For Offset Printing Machine Used.
₹ 60000 / Piece Get Latest Price
| Board Type | Single layered |
| Material | Mild Steel |
| Type | Single Side |
| Brand | E- Zone |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 38000 / Piece Get Latest Price
| Board Type | Single Sided |
| Brand | E-ZONE |
| Usage/Application | Printing Industrial |
| Is It Power On Indicator | available |
| Type Of Tension | AC |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
For Offset Printing Machine Used.
For Offset Printing Machines Used.
For Offset Printing Machines Used.
Anupama Sahoo (Proprietor)
E-Zone Trading
Plot No 80, Udyog Kendra
Greater Noida - 201308, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India